Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

poštovné neplatíte!

pri objednávkach s hodnotou nad 60€

NOVINKY

arr34.12.2018 Vapor GIANT - GO ProfessionalNové RTA -čko , skvelý handling a skvelá cena! ... arr321.08 2018. Nové verzia Exceed Edge - Pod versionExceed Edge vs Exceed Edge Pod version Exceed Edge ešte poriadne nevychladla a už je tu jeho druhá... arr302.10.2018 DEVILKIN, skvelá náhrada za starý ALIENVýkon úžasných 225W v kombinácii s revolučným clearomizérom TFV12 PRINCE. Táto kompletná prinesie... arr309.10.2018 Vapor storm - nové mod gripyCelkový dojem týchto prístrojov podčiarkuje aj nekonvenčný farebný dizajn v štýle urban grafiti... arr319.09.2018 Nový full kit Smoktech SPECIES s BABY V  Nový kit Smoktech SPECIES predstavuje aj nový tank TFV8 BABY V2 ... arr3Nový firmware 2,0 pre eVic VTC mini Módny, sexi a neodolateľný Joyetech eVic-VTC Mini je ešte stále horúca novinka a už sa dočkal... arr325.04.2018 Joyetech Exceed Edge 650mAh -náhrada klasického fajčeniaExceed Edge... arr306.04.2016 Najlacnejšia elektronická cigaretaJomotech elektronická cigareta IEXPRES Pre tých čo chcú vaping najprv vyskúšať a neminúť pri tom... arr308.04.2016 neskutočná cena na iStick TC 100WiSmoka - Eleaf grip iStick TC 100W nadupaný grip so všetkými funkciami, navyše -... arr3DovolenkyVážení zákazníci, upozorňujeme na dovolenky v termíne od 24.6.2016-1.7.2016, proces vybavovania... arr3Letné dovolenky 2017Touto cestou upozorňujeme na dovolenky avizované na našej stránke - od 20.6.2017 do 3.7.2017 čerpáme... arr3Doručenie tovaru do VianocVážení zákazníci. Tovar objednaný do pondelka 21.12.2015 do 12:00 bude doručovaný do Vianoc. V... arr302.08.2018 Liqua MIX & GO - nové balenie  Nové balenie prémiového liquidu umožňuje výrazne zníženie nákladov na kúpu e-liquidu a navyše... arr322.08. 2018 nová séria aróm - Black Label od ImpérieNové, k dokonalosti vylepšené vynikajúce príchute od českej spoločnosti Imperia na miešanie... arr38.08.2016 eVic AIOEVIC -AIO all - in – one je koncepcia natoľko chytľavá a žiadaná, že v Joyetechu sa rozhodli tento... arr3Poznáte výhody jednorázoviek Milí vaperi, určite máte svoju obľúbenú elektronickú cigaretu a taktiež svoj obľúbený... arr35.5.2017 Báza (základ) LIQUA CRYSTALBáza (základ) LIQUA CRYSTAL pre svojpomocnú výrobu e-liquidu elektronických cigariet. Liqua reaguje... arr312.12.2016 Reakcia Liqua na nové smernice EU - nová rada eliquidov- NOVÁ RADA E-LIQUIDOV OD RITCHY - LIQUA Elements - NOVÁ RADA E-LIQUIDOV - VYLEPŠENÁ PÔVODNÁ... arr320.01.2016 Vaporizér elektronické "bongo" Vaporizér Dark Knight Honour Výnimočný inhalátor – vaporizér. Tento temný rytier si určite... arr310.07.2016 adapter na zvýšenie objemu Nautilus XChytrý Nautilus X však dokáže ešte viac. S novým 4 ml adaptérom pre tank clearomizéra môžete svoj... arr301.02.2016 Najuniverzálnejšiia sada elektronickej cigaretyTáto sada kompletnej elektronickej cigarety-továrenský set od Kangertechu určite vyrieši základnú... arr3Pre nových zákazníkov! Vitajte! už prvým nákupom získavate zľavu 2% pri ďalšiej objednávke a zároveň ste zaradení...

KONTAKTY

VAPEA s.r.o - Zdravé fajčenie
A.Kmeťa 11
budova hlavnej pošty II. poschodie
tel: 0903716843
fax: 903716843
vapeashop(a)gmail.com
pondelok - piatok 10,00 - 16,00

ANKETA

Videli ste tovar ktorý ponukame inde lacnejsie?

nie 68% ano 18% Ponuka neobsahuje produkt ktorý hľadám 4% cena nerozhoduje 10%

O E-CIGARETÁCH » Ako si vybrať e-cigaretu
Ako si vybrať elektronickú cigaretu, inhalátor, vaporizér?

Skúsení vaperi najlepšie vedia čo potrebujú, preto tieto riadky určite nepotrebujú študovať.


Ale ostatní menej skúsení by určite radi uvítali skúsenosti z praxe. Preto je veľmi vítaná každá praktická skúsenosť s ktorou sa s ostatnými podelíte alebo poradíte v diskusii po článkom.

typy rôznych elektronických cigariet

Elektronická cigareta, inhalátor, vaporizér?

Ako vlastne správne nazvať prístroj , ktorý v prevažnej väčšine prípadov slúži na príjmanie nikotínu vdychovaním ale bez horenia a spalín ako je to pri  klasickej cigarete?

Inhalátor?

Možno poviete áno, veď toto zariadenie slúži na inhaláciu nikotínu, určite to je správne.

Vaporizér?

zariadenie pre zmenu skupenstva látky na plynné ( angl vapor - para ) splyňovanie materialov. Tu sa deje proces ked zmes obsahujúca učinné látky (zmes tuhá-byliny, vosková-vax náplň, tekutá- e-liquid ) sa bez horenia premení na paru a následne inhaluje. Aj toto môže byť správne. My tento termín používame hlavne pre prístroje pre inhaláciu tuhých smesí (napr. byliny)

Elektronická cigareta?

prístroj určený na fajčenie ale moderným spôsobom bez horenia, bez dechtu, bez toxických spalín.

 

Správnu odpoveď ešte nikto "neuzákonil".
Jedno je však isté, všetky tieto rôzne názvy ale ešte aj dalšie, slúžia k pomenovaniu zariadenia na inhalovanie učinnej látky-prevažne nikotínu bez horenia.

Na našich stránkach prevažne používame termín - elektronická cigareta - pretože, podľa nášho názoru sa tento termín najviac udomácnil v našich "zemepisných šírkach. "

V každom prípade elektronická cigareta a vaping je moderná záležitosť ktorá sa prudko rozvíja. Množstvo výrobcov a tisícky predajcov ponúkajú nespočetné množstvo tých „najlepších „ produktov.

Ako si teda správne vybrať elektronickú cigaretu?

Najčastejšie motívy pre  voľbu elektronickej cigarety

V prvom rade zvážte svoje očakávania od elektronickej cigarety, čo Vás k tomu vedie a čo od elektronickej cigarety očakávate. Existujú pravdepodobne tri najčastejšie skupiny ktoré sa rozhodujú pre elektronické cigarety.

1, zvedavosť, naozaj to funguje?

Naozaj to funguje!.

Má to však svoje špecifiká. Takže kto neskúsi, nevie. Dnes je vaping už tak rozšírený že asi každý máme v okolí známeho vapera. Najlepšie je spýtať sa, ak to okolnosti dovoľujú požiadať ho o vyskúšanie a nejaké rady. Ak chcete zvoliť samostatnú cestu, tak rozhodne sa neobzerajte po drahých modeloch, v prípade nezáujmu by to boli zbytočne vyhodené peniaze. Tu rozhodne doporučujeme  isť do lacných modelov a asi najlepšie by bolo zadovážiť si niektorý z modelov jednorázových elektronických cigariet.

2, prechod na zdravší spôsob inhalácie nikotínu, byť „trendy“ a fajčiť po novom.

Tak v tomto prípade je každá rada dobrá. Jednoznačná rada: pýtajte sa!, poučte sa na skúsenostiach a chybách iných, už skúsenejších vaperov. Čerpať len z internetových recenzií nie je spoľahlivé – tieto poväčšine píšu ľudia nejako „zainteresovaní na predaji“  Treba vedieť čítať medzi riadkami, naozaj sa poradiť so skúsenými vapermi . Dôležite je položiť si viac otázok ,naoko  možno nezmyselných, ale odpovede na ne môžu podstatne ovplyvniť kvalitu Vášho rozhodnutia.

Koľko za deň vyfajčím? – Ak ste silný fajčiar budete sa pozerať po prístrojoch s veľkou kapacitou batérie ale aj objemom tanku clearomizéra taktiež na cenu atomizérov a kvalitu výrobku , pretože ceny spotrebného materiálu ( atomizérov, náhradných dielov) potom ovplyvnia celkové náklady na elektronickú cigaretu, inhalátor. Taktiež spôsob obsluhy, plnenia náplne či e-liquidu má opodstatnenie. Ak ste príležitostný fajčiar, takéto veci riešiť nemusíte a vyberiete si proste to, čo sa vám páči a čo si môže dovoliť vaša peňaženka.

Kde najviac fajčíte? Externe prostredie- napríklad ak chcete elektronickú cigaretu používať hlavne v exteriéri bez možnosti nabíjania, uprednostníte inhalátory s veľkou kapacitou batéria (viac ako 2000mAh) najlepšie s možnosťou výmeny monočlánku ktorý môžete mať pripravený so sebou. Ak fajčíte prevažne doma alebo v kancelárií veľkosť batérie nebude mať pre Vás taký dôležitý význam.

Sociálne faktory – budete vapovať v prostredí keď chcete držať krok s „trendy“ modelmi? Chcete ukázať na obdiv Vašu „mašinku“? Alebo p Vám záleží striktne na funkčnosti bez ohľadu na módnosť či aktuálnosť modelu?

Spôsob použitia – elektronickou cigaretou chcete zmeniť klasický spôsob inhalácie nikotínu do pľúc zdravším spôsobom alebo chcete byť funvaper a zabávať sa rôznymi trikmi  kde potrebujete vyvíjať extrémne množstvo pary.

Je ešte viac vecí s ktorými môže vaper uvažovať avšak to už nie je problém pre začínanie s elektronickou cigaretou . Na ďalšie veci jednoducho prídete sami!

Čo si všímať pred kúpou elektronickej cigarety?

1 faktor  - produktový dizajn

Prvý a najdôležitejšie faktor pred nákupom elektronickej cigarety je DESIGN.  Nemáme na myslí či červenú alebo bielu ale veľkosť, tvar a funkčnosť. Máte tri hlavné okruhy na zváženie .  Tie sú zhrnuté v inom článku :TYPY ELEKTRONICKÝCH CIGARIET

2 faktor -  úroveň výkonnosti

Samozrejme, aj tu všeobecne platí (česť výnimkám): čím výkonnejšie tým drahšie!
Naozaj nie je účelom tohto článku rozoberať veci dopodrobna, takže pre začiatočníkov aspoň v skratke:
Kapacita batérie – udávaná v mAh sa pohybuje od 350mAh u mini modelov do 3000mAh. U gripov s výmennými akumulátormi ešte viac...
Výkon batérie- udávaný vo wattoch od 10W do 40W (špičkové modely až 200W) výkon je podmienený schopnosťou veľkosti vybíjacieho prúdu na základe čoho môže vaper používať nízko odporové – sub ohmové atomizéry.

Platí:

nižší odpor atomizéra  = potrebný väčší výkon batérie = väčšia spotreba energie = väčší vývin pary.


Produkcia pary a hit v krku (pocit nárazu chuti a dymu v krku) sú silne subjektívne veličiny na ktoré neexistuje štandardné objektívne meranie, ale verte že vyššie uvedený príklad platí v plnej miere.
Navyše na tieto veličiny má obrovský vplyv správny výber e-liquidu. Ale o tom v inej kapitole.

3.faktor  - značka produktu, výrobca, kvalita

Aj pri výrobcoch elektronických cigariet a príslušenstva pre vaping je to obdobné ako v iných odvetviach. Niekde sa zameriavajú na luxus a vonkajšie prevedenie inde na čo najnižšiu cenu pri zachovaní funkčných štandardov. Každá značka je niečím typická. Pre začiatok vyhľadávajte značku podľa tradície, podľa možnosti tie najrozšírenejšie modely. U nás nenájdete žiadnu vec ktorá by nebola od overeného a vyskúšaného výrobcu.

4.faktor -  flexibilita

Než si vyberiete elektronickú cigaretu, pozrite si technické detaily. Určite doporučujeme aby  všetky diely boli kompatibilné aj podobnými produktmi u iných značiek. Vsadiť na model ktorý používa napr. vlastný závit je odsúdenie sa na jeden model a spoľahnúť sa na dostupnosť komponentov od jedného výrobcu.

5.faktor -  dlhodobé náklady

Obstarávacia cena je určite  dôležitým faktorom. Avšak veľmi dobre si pozrite na ďalšie náklady spojené s vapingom najmä ak ste silný vaper. V takom prípade určite zvážte napr. skutočnosť, či pri komponente clearomizér je možná výmena samotného atomizéra( žeraviacej hlavy). Toto je proste spotrebný materiál ( vydrž asi 5000-10000 potiahnutí) a pri častom používaní Vás môže výmena kompletného clearomizéra výjť draho. Naproti tomu pri menej často využívanej elektronickej cigarete vychádza lacnejšie výmena kompaktného lacnejšieho clearomizéra a rozdiel od drahších clearomizérov s výmennými hlavami.

Hoci úspora peňazí je iste dôležitá, ako hovorí staré príslovie: "každý dostane to, čo si zaplatí."

Ale vôbec sa nemusíte báť, lebo nech sa rozhodnete akokoľvek, vždy to bude lacnejšie a zdravšie!

Voľba je na vás ...

Ak budete potrebovať poradiť, kľudne zavolajte! Naši pracovníci Vám radi pomôžu s výberom.

logo elektronické cigarety zdravé fajčenie