Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

poštovné neplatíte!

pri objednávkach s hodnotou nad 60€

NOVINKY

arr34.12.2018 Vapor GIANT - GO ProfessionalNové RTA -čko , skvelý handling a skvelá cena! ... arr321.08 2018. Nové verzia Exceed Edge - Pod versionExceed Edge vs Exceed Edge Pod version Exceed Edge ešte poriadne nevychladla a už je tu jeho druhá... arr302.10.2018 DEVILKIN, skvelá náhrada za starý ALIENVýkon úžasných 225W v kombinácii s revolučným clearomizérom TFV12 PRINCE. Táto kompletná prinesie... arr309.10.2018 Vapor storm - nové mod gripyCelkový dojem týchto prístrojov podčiarkuje aj nekonvenčný farebný dizajn v štýle urban grafiti... arr319.09.2018 Nový full kit Smoktech SPECIES s BABY V  Nový kit Smoktech SPECIES predstavuje aj nový tank TFV8 BABY V2 ... arr3Nový firmware 2,0 pre eVic VTC mini Módny, sexi a neodolateľný Joyetech eVic-VTC Mini je ešte stále horúca novinka a už sa dočkal... arr325.04.2018 Joyetech Exceed Edge 650mAh -náhrada klasického fajčeniaExceed Edge... arr306.04.2016 Najlacnejšia elektronická cigaretaJomotech elektronická cigareta IEXPRES Pre tých čo chcú vaping najprv vyskúšať a neminúť pri tom... arr308.04.2016 neskutočná cena na iStick TC 100WiSmoka - Eleaf grip iStick TC 100W nadupaný grip so všetkými funkciami, navyše -... arr3DovolenkyVážení zákazníci, upozorňujeme na dovolenky v termíne od 24.6.2016-1.7.2016, proces vybavovania... arr3Letné dovolenky 2017Touto cestou upozorňujeme na dovolenky avizované na našej stránke - od 20.6.2017 do 3.7.2017 čerpáme... arr3Doručenie tovaru do VianocVážení zákazníci. Tovar objednaný do pondelka 21.12.2015 do 12:00 bude doručovaný do Vianoc. V... arr302.08.2018 Liqua MIX & GO - nové balenie  Nové balenie prémiového liquidu umožňuje výrazne zníženie nákladov na kúpu e-liquidu a navyše... arr322.08. 2018 nová séria aróm - Black Label od ImpérieNové, k dokonalosti vylepšené vynikajúce príchute od českej spoločnosti Imperia na miešanie... arr38.08.2016 eVic AIOEVIC -AIO all - in – one je koncepcia natoľko chytľavá a žiadaná, že v Joyetechu sa rozhodli tento... arr3Poznáte výhody jednorázoviek Milí vaperi, určite máte svoju obľúbenú elektronickú cigaretu a taktiež svoj obľúbený... arr35.5.2017 Báza (základ) LIQUA CRYSTALBáza (základ) LIQUA CRYSTAL pre svojpomocnú výrobu e-liquidu elektronických cigariet. Liqua reaguje... arr312.12.2016 Reakcia Liqua na nové smernice EU - nová rada eliquidov- NOVÁ RADA E-LIQUIDOV OD RITCHY - LIQUA Elements - NOVÁ RADA E-LIQUIDOV - VYLEPŠENÁ PÔVODNÁ... arr320.01.2016 Vaporizér elektronické "bongo" Vaporizér Dark Knight Honour Výnimočný inhalátor – vaporizér. Tento temný rytier si určite... arr310.07.2016 adapter na zvýšenie objemu Nautilus XChytrý Nautilus X však dokáže ešte viac. S novým 4 ml adaptérom pre tank clearomizéra môžete svoj... arr301.02.2016 Najuniverzálnejšiia sada elektronickej cigaretyTáto sada kompletnej elektronickej cigarety-továrenský set od Kangertechu určite vyrieši základnú... arr3Pre nových zákazníkov! Vitajte! už prvým nákupom získavate zľavu 2% pri ďalšiej objednávke a zároveň ste zaradení...

KONTAKTY

VAPEA s.r.o - Zdravé fajčenie
A.Kmeťa 11
budova hlavnej pošty II. poschodie
tel: 0903716843
fax: 903716843
vapeashop(a)gmail.com
pondelok - piatok 10,00 - 16,00

NAJPREDÁVANEJŠÍ

ANKETA

Videli ste tovar ktorý ponukame inde lacnejsie?

nie 68% ano 18% Ponuka neobsahuje produkt ktorý hľadám 4% cena nerozhoduje 10%

O E-CIGARETÁCH » Zopár pojmov- Vaperský slovník
vaperský slovník výklad pojmov

Možno ste sa pri prezeraní našich stánok stretli s niektorými výrazmi ktorým nerozumiete. Preto tu ponúkame vysvetlenie niektorých pojmov z oblasti elektronických cigariet, čo znamená, výraz, pojem či slovné spojenie ktoré je frekventované hlavne vo vaperskej komunite.

 

APV - (Advanced Personal Vaporizer)

pokročilé elektronické cigarety-inhalátory. Vačšinou sa nepredávajú v setoch ale káždy použivateľ si ich vyskladá podľa vlastných potrieb. Základom sú pokročilé batérie či batériové gripy s možnosťou nastavovania funkcií ako výkon a napätie podľa typu použitého clearomizéra.pozri tiež . Zaužívaný je aj termín MODs.

ARÓMY

príchute, ktoré poznáme a ako potravinárske príchute, tzv. esencie ( pri E-fajčení sa používajú na dochutenie málo výrazných liquidov), ale väčšinou len tie na báze propylenglykolu, evetuálne s veľmi malým obsahom alkoholu.

ATOMIZÉR - ATTY

jedna z hlavných súčastí e-cigarety, teliesko kde je umiestnená žeraviaca špirálka, ktorá po nahriatí na požadovanú teplotu odparuje tekutinu, uvádzanú ako e-liquid z ktorej sa vytvára para. pozri tiež

BATÉRIA AUTOMATICKÁ

súčasť e-cigarety, ktorá pri potiahnutí sama zapne nažhavenie atomizéra.pozri tiež

BATÉRIA MANUÁLNA

s ručne ovládaným tlačítkom na zapnutie žhavenia atomizéra. Umožňuje stlačením pohodlnejšie a rýchlejšie potiahnutie bez väčšej námahy, vhodné pre ľudí s kratším dychom.pozri tiež

CARTRIGE

tzv.náplň, náboj, patrona  je nasúvacia zásobníková nádržka e-liquidu ( nasúva sa tam, kde je u obyčajnej cigarety filter) naplnená buď vatičkou, alebo iným savým materiálom, prípadne tank (viď nižšie)

CARTOMIZÉR

je cartridge s integrovaným atomizérom . - existuje mnoho rôznych druhov  jednorázové alebo s rôznym spôsobom plnenia.pozri tiež

CLAPTON

vo vaperskom žargóne ide o konštrukciu žeraviacej cievky kde navinutý další odporový drôt okolo nosného drôtu, týmto sa významne zväčšuje styčná plocha cievky s e-liquidom čo spôsobuje masívnejšie odparovanie – intenzívnejšie množstvo pary. V neposlednom rade je významne predĺžená životnosť žeraviacej cievky atomizéru.

CLEAROMIZÉR

Niekde označovaný len - atomizér. Pojem clearomizér sa medzi vaperskou verejnosťou ujal ked začali byť nádržky tankov priehľadné a väčšina vaperov aj výrobcou ho takto používa. Je to časť elektronickej cigarety kde dochádza k premene e-liquidu na paru. Existuje veľa rôznych konštrukcií ale vo všeobecnosti sa skladaju z: základne, na ktorej je celá konštrukcia pripevnená, tanku(nadrže na e-liquid) žeraviaceho telieska- vačšinou nazvaného atomizér ( tiež existujú rôzne typy ), systému nasávania vzduchu a naustku.  pozri tiež

Cloud Chasing

Je vaperská aktivita, vaperské triky - spočívajúca vo vytváraní zaujímavých mrakov. Niekedy je nazývaná aj vape clouding. Elektronické cigarety pre vape chasing sú však silnejšie prístroje 200W a viac a vyžadujú skúsenosti a tréning. Dokonca sú usporiadavané aj súťaže v tejto zaujímavej disciplíne


CUT OFF

bezpečnostná funkcia - naprogramovaný maximálny čas žeravenia pri stlačení spúšte. Chráni batériu pred vybitím či žeraviacu špirálku pred prehorením pri omylne dlhom či náhodnom držaní tlačidla spúšte.

DRIP TIP

náustok s otvorom, ktorým sa dokvapkáva niekoľko kvapiek liquidu priamo na atomizér a po vyfajčení sa nakvapká znovu na atomizér - nie je potrebná patróna s vatičkou a zodpovedá zhruba jednej cigarete.

E- VAPING

inhalovať, slengovo parič, para = vapor, holdovanie elektronickému fajčeniu.

GRIP

modul pre batériu  - dá sa osadiť batériou rôznej kapacity, najčastejšie okolo 2400-5000 mAh a podľa druhu sa následne využívajú aj rôzne atomizéry alebo cartomizéry. Moderné Gripy nie sú len puzdra na výkonnú batériu, väčšinou využívajú riadiacu jednotku s možnosťou rôznych nastavení. Taktiež bývajú osadené informačnými displejmi.

KONEKTOR

tá časť atomizéra, cartomizéra, clearomizéra...., ktorá sa skrutkuje na baterku (závitová časť)

LAVATUBE

grip s možnosťou zmeny napätia pre náročných (v praxi sa vyskytuje velmi málo), ktorí vyžadujú maximálnu kapacitu batérie a flexibilitu pri určení napätia v závislosti na použitom liguide (zloženie, hustota,..) a atomizéry, cartomizéry, ....

LIQUID

tekutina (Zmes PG alebo VG , nikotinu rôznej intenzity a arómy – príchute + malé množstvo alkoholu, vody a kyseliny mliečnej) ktorá sa po zahriati odparuje v atomizéry a vytvára paru (dym). Predáva sa väčšinou vo fľaštičkách od 5 ml do 50ml, niektoré sú opatrené kvapátkom.

MODs- (modifikovateľné)

Typickým znakom pre tento druh elektonických cigariet-inhalátorov je množstvo nastavení či už výkonu a funkcií batérie alebo variabilnosť atomizérov či možnosť výroby vlastných žeraviacich teliesok. Niekde je používaný aj termín APV.

Mesh coil

sieťové žeraviace  teliesko sa v podstate podobá na Strip coil avšak jeho konštrukcia v tvare sieťky je zameraná v plnej miere na veľkú odparovaciu plochu aby bola zabezpečená obrovská produkcia pary

NotchCoilTM

nový patentovaný typ žeraviaceho telieska atomizéra je výsledkom dlhého hľadania a skúšania. Nejde tu o klasickú žeraviacu špirálku ale o akýsi perforovaný tubus obalený absorbčnou organickou vatou.

Výsledkom je dlhá životnosť pri vysokých záťažiach a výrazne väčšia dymivosť kvôli zväčšenej styčnej ploche hrejúceho telieska s e-liquidom.


PASSTHROUGH

prietokový systém nabíjania zatiaľ známy len z Elips Ovale umožňuje batériu nábíjať a súčastne bez obmedzenia ( jedine dĺžkou kábla) používať!
Azda najhoršie chvíle prežíva e-fajčiar keď je jeho elektronická cigareta na nabíjačke a má chuť fajčiť, bojuje s myšlienkou či má nechať korektne dôjsť nabíjací cyklus svojej batérie alebo ju odpojí....
Elektronická cigareta sa nabíja v prednej časti, nie je nutné ju rozoberať, možno ju súčasne s nabíjaním používať.

 

PEG

polyethylen glykol, je hlavnou tekutou současťou alternativných liquidov pre alergicky reagujúcih e-fajčiarov, ktorí neznášajú liquidy na báze propylenglykolu.

PG

propylenglykol, hlavná tekutá súčasť PG-liquidov - ale i bežne používaný nosič potravinárskych aróm, veľmi často používaný aj v kozmetike a liečiteľstve (masti, kvapky).

PG - LIQUID

kvapalina, potrebná na tvorbu dymu v e-cigarete, ktorej hlavnú zložku tvorí propylenglykol.

PATRÓNA

viď. cartrige

PYRO

Vaperké označenie klasickej cigarety.

RBA

ReBuildable Atomizer.  Ako vyplýva z názvu ide o "prebudovateľný" atomizér. Ide o všeobecný pojem pre clearomizéry kde vaper má možnosť sám vyrábať a tvoriť atomizačnú jednotku- žeraviaca cievka/knôt sám pozri tiež . Oblasť RBA zariadení sa dalej rozdeluje na RDA(kvapkacie atomizéry) a RTA ( Tank atomizéry)

RDA

Rebuildable Drip Atomizér. Patrí do skupiny RBA avšak nemá nádržku pre e-liquid. Je to kvapkací atomizér kde si vaper pre každé "sústo" nakvapká svoju obľúbenú šťavu priamo na knôt žeraviacej špirálky. Sú to zariadenia pre fajnšmekrov, nadšencov a vapeclouderov. Nie je určený pre masové použitie.

RTA

Rebuildable Tank Atomizér. Ide o atomizér z oblasti RBA a však tento má nádržku (TANK )na e-liquid.Vaper si vyrába sám žeraviace špirálky podľa svojich požiadaviek. Je určený pre skúsených vaperov a nadšencou ktorí majú zvlášne požiadavky na atomizér. Taktiež nie je určený pre masové použitie a jeho používanie má zmysel až po nadobudnutí bohatých skúseností s vapingom.

TANK

nádržka na e-liquid . Byvaju rôznych konštrukcií

VG - LIQUID

kvapalina potrebná na tvorbu dymu v e-cigarete, hlavnou zložkou je glycerín, alternatívny liquid pre alergikov, ktorí neznášajú propylenglykol.

Vaping - vapovanie

inhalovanie výparov pomocou vaporizérov ( v tomto prípade elektronické cigaretyna trkuté liquidy).

Vaporizácia

tento termín sa používa prevažne pri splyňovaní suchých bylín bez priameho horenia. Vaporizácia je v súčastnosti najlepšia aleternatíva fajčenia. Na rozdiel od klasického fajčenia nevzniká veľké množstvo toxických a karcinogénnych látok. Vaporizácia je výhodná vďaka rýchlemu dostaveniu sa farmakologických efektov, t.j. priame vstrebanie do krvného obehu skrz pľúca a precíznejšia titrácia, takže požadovaný účinok je dosiahnutý a nie prekročený. Vaporizácia umožňuje určiť aj správne dávkovanie, keďže mnohé prístroje (vaporizéry) majú možnosť regulácie teploty odparovania účinnej látky.