Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

poštovné neplatíte!

pri objednávkach s hodnotou nad 60€

NOVINKY

arr34.12.2018 Vapor GIANT - GO ProfessionalNové RTA -čko , skvelý handling a skvelá cena! ... arr321.08 2018. Nové verzia Exceed Edge - Pod versionExceed Edge vs Exceed Edge Pod version Exceed Edge ešte poriadne nevychladla a už je tu jeho druhá... arr302.10.2018 DEVILKIN, skvelá náhrada za starý ALIENVýkon úžasných 225W v kombinácii s revolučným clearomizérom TFV12 PRINCE. Táto kompletná prinesie... arr309.10.2018 Vapor storm - nové mod gripyCelkový dojem týchto prístrojov podčiarkuje aj nekonvenčný farebný dizajn v štýle urban grafiti... arr319.09.2018 Nový full kit Smoktech SPECIES s BABY V  Nový kit Smoktech SPECIES predstavuje aj nový tank TFV8 BABY V2 ... arr3Nový firmware 2,0 pre eVic VTC mini Módny, sexi a neodolateľný Joyetech eVic-VTC Mini je ešte stále horúca novinka a už sa dočkal... arr325.04.2018 Joyetech Exceed Edge 650mAh -náhrada klasického fajčeniaExceed Edge... arr306.04.2016 Najlacnejšia elektronická cigaretaJomotech elektronická cigareta IEXPRES Pre tých čo chcú vaping najprv vyskúšať a neminúť pri tom... arr308.04.2016 neskutočná cena na iStick TC 100WiSmoka - Eleaf grip iStick TC 100W nadupaný grip so všetkými funkciami, navyše -... arr3DovolenkyVážení zákazníci, upozorňujeme na dovolenky v termíne od 24.6.2016-1.7.2016, proces vybavovania... arr3Letné dovolenky 2017Touto cestou upozorňujeme na dovolenky avizované na našej stránke - od 20.6.2017 do 3.7.2017 čerpáme... arr3Doručenie tovaru do VianocVážení zákazníci. Tovar objednaný do pondelka 21.12.2015 do 12:00 bude doručovaný do Vianoc. V... arr302.08.2018 Liqua MIX & GO - nové balenie  Nové balenie prémiového liquidu umožňuje výrazne zníženie nákladov na kúpu e-liquidu a navyše... arr322.08. 2018 nová séria aróm - Black Label od ImpérieNové, k dokonalosti vylepšené vynikajúce príchute od českej spoločnosti Imperia na miešanie... arr38.08.2016 eVic AIOEVIC -AIO all - in – one je koncepcia natoľko chytľavá a žiadaná, že v Joyetechu sa rozhodli tento... arr3Poznáte výhody jednorázoviek Milí vaperi, určite máte svoju obľúbenú elektronickú cigaretu a taktiež svoj obľúbený... arr35.5.2017 Báza (základ) LIQUA CRYSTALBáza (základ) LIQUA CRYSTAL pre svojpomocnú výrobu e-liquidu elektronických cigariet. Liqua reaguje... arr312.12.2016 Reakcia Liqua na nové smernice EU - nová rada eliquidov- NOVÁ RADA E-LIQUIDOV OD RITCHY - LIQUA Elements - NOVÁ RADA E-LIQUIDOV - VYLEPŠENÁ PÔVODNÁ... arr320.01.2016 Vaporizér elektronické "bongo" Vaporizér Dark Knight Honour Výnimočný inhalátor – vaporizér. Tento temný rytier si určite... arr310.07.2016 adapter na zvýšenie objemu Nautilus XChytrý Nautilus X však dokáže ešte viac. S novým 4 ml adaptérom pre tank clearomizéra môžete svoj... arr301.02.2016 Najuniverzálnejšiia sada elektronickej cigaretyTáto sada kompletnej elektronickej cigarety-továrenský set od Kangertechu určite vyrieši základnú... arr3Pre nových zákazníkov! Vitajte! už prvým nákupom získavate zľavu 2% pri ďalšiej objednávke a zároveň ste zaradení...

KONTAKTY

VAPEA s.r.o - Zdravé fajčenie
A.Kmeťa 11
budova hlavnej pošty II. poschodie
tel: 0903716843
fax: 903716843
vapeashop(a)gmail.com
pondelok - piatok 10,00 - 16,00

ANKETA

Videli ste tovar ktorý ponukame inde lacnejsie?

nie 68% ano 18% Ponuka neobsahuje produkt ktorý hľadám 4% cena nerozhoduje 10%

O E-CIGARETÁCH » Princíp fungovania e-cigarety
Príncíp fungovania elektronickej cigarety.

ilustračné video

 

 

ELEKTRONICKÁ CIGARETA - INHALÁTOR - VAPORIZÉR

je viac možností ako pomenovať prístroj, ktorý pri použití vyvoláva podobné pocity ako keby sme fajčili tradičnú cigaretu. Pri fajčení nevdychujeme dym, produkty spaľovania ale vodnú paru – hmlu, drobné kvapôčky vody.

Elektronická cigareta náš organizmus ochráni pred vdychovaním škodlivých produktov (decht), preto získame možnosť oveľa zdravšieho fajčenia. Vdychovaná para elektronickej cigarety môže mať v závislosti od druhu e-liquid náplne rôzne chute, v predaji okrem tradičných a dochucovaných cigaretových vôní je aj veľa iných chutí (mentol, ovocie, atd.).

Je pravdou že dýchať čistý vzduch je najzdravšie ale fajčenie elektronickej cigarety skúmali významní odborníci a jednohlasne potvrdili celý rad jeho výhod oproti tradičnému fajčeniu.

Zloženie a princíp fungovania elektronickej cigarety

princíp a funkcie elektronickej cigarety

Akumulátor (batéria)

Akumulátor je zdroj prúdu, ktorý tvorí podstatnú časť cigarety. Obsahuje elektroniku elektronickej cigarety, riadenie, napájanie celého prístroja. Na konci elektronickej cigarety je LED dióda, ktorá pri potiahnutí sa rozsvieti a imituje rozžeravenie konca tradičnej cigarety. LED slúži aj ako kontrolka, pri vyčerpaní akumulátora začína blikať. Akumulátory majú rôzne formy podľa typu elektronickej cigarety, ku ktorému patria. Existujú automatické aj manuálne. Automatický akumulátor sa zapne pri potiahnutí, manuálny zapíname pri potiahnutí tlačidlom. Čísla v jednotlivých typoch označujú typy spojov medzi akumulátorom a rozprašovačom. Toto typové číslo sa stalo prakticky už normou, súčiastky odlišných typov môžu byť navzájom kompatibilné. Napr. prepojenia akumulátora a rozprašovača u typov Joye 510 a eGo sú rovnaké, preto je možné ich navzájom kombinovať. Keď e-cigaretový začiatočník ako prvé si kúpil Joye 510 a neskôr by chcel kvôli väčšej kapacite akumulátora eGo, môže bez problémov používať rozprašovač Joye 510 s akumulátorom eGo. V predaji sú aj adaptéry, ktoré umožňujú kombinovať aj typy, ktoré nie sú si navzájom kompatibilné.

 

integrovaná náplň (clearomizér/atomizer/cartomizer)

Druhou dôležitou súčasťou elektronickej cigarety je integrovaná náplň.

Táto má u elektronických cigariet rôzne formy. U mini cigariet je to cartridge kde náplň a atomizér tvoria jeden celok. U vačších modelov to môže byť tank na kvapalinu a vymenitelný atomizér. U najnovších typov je to clearomizér, ide o  v prevažnej miere priehľadný tank - nádobka na e-liquid s integrovaným alebo vymeniteľným atomizérom.

 

rozne druhy rozprašovačov(atomizéroch)

Tanky majú prevažne na doplnenie tekutiny vatelínovú vložku a z tejto vlhkej vatelíny sa dostane tekutina do atomizéra. U tohto typu je potrebné vatelínu náplne neustále navlhčovať.

Atomizér- (prípadne rozprašovač) je teliesko ktoré má žeraviacu cievku ktorá mení e-liquid na vodnú paru s obsahom (alebo aj bez) nikotínu. Atomizéry najnovšej konštrukcie majú vatovú vložku integrovanú.

Náplň je v podstate nádržka, z ktorej sa tekutina plynule dávkuje do rozprašovača v závislosti na intenzite používania.

Cartridge (patrona/cartridge/kapsľa)

Arómou presiaknutá látka je v náplni, ktorú rozprašovač premení na hmlovitú paru, jemný vodný postrek.

 

Integrované náplne (cartomizer)

U tohto systému atomizér a náplň tvorí jeden celok. Naskrutkujeme na akumulátor a elektronická cigareta je funkčná. Integrované náplne normálne majú vatelínové vložky, tzv. keramické náplne nemajú vatelín. Keramické náplne odporúčame pokročilým používateľom, ich naplnenie nie je tak jednoduché ako normálnych integrovaných náplní.

 

Drip Tip

Drip Tip je taká cigaretová špička bez vložky, ktorá má väčší otvor a bez potreby odmontovania od rozprašovača je možné tekutinu e-liquid nakvapkať priamo do rozprašovača. Výhodou tohto typu je možnosť rýchlej zmeny arómy, nevýhodou, že pomerne často po 5-6 potiahnutí je treba nakvapkať, preto sa hodí na fajčenie doma.

 

Tekutina: e-liquid

Sú tri základné zložky: PG (propylénglykol) a VG (rastlinný glycerín), alebo kombinácia obidvoch. Výhodou PG bázy je, že lepšie zvýrazňuje arómy na druhej strane VG poskytuje bohatší dym, vodnú paru. Tekutiny obsahujú arómy, ktoré majú široký spektrum: od tabakových aróm cez ovocné a dokonca hoci aj po slaninovú.


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV