Novinky
14.10.2021
WOTOFO PROFILE - geniálny squonk
WOTOFO Nové genálne riešenie ťa dostane!  Jedná sa netradičné skvelé riešenie:  squonk mod s výkonom 80W môže byť transformovaný na klasický mod gri... čítať celé
04.05.2021
Smoktech Stick G15 -dokonalá náhrada klasickej cigarety
Tenká, štíhla a minimalistická elektronická cigareta Stick G15 Pod Kit je ideálnym pomocníkom pre ľudí pri prechode na elektronické cigarety, pretož... čítať celé
01.03.2021
Skvelý prístroj pre každého SWAG PX80
Nový Vaporesso SWAG PX80 skvelo kombinuje silu a prispôsobiteľnosť drahých mod gripov s používateľskou jednoduchosťou najnovších pod systémov! Tent... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

poštovné neplatíte!

pri objednávkach s hodnotou nad 60€

  1. Úvod
  2. VAPE MAGAZÍN
  3. základy o vapingu
  4. Squonking - inovatívna metóda vapovania

Squonking - inovatívna metóda vapovania

Čo je Squonking?

Squonking je pomerne nový spôsob vapovania ktorý uzrel svetlo sveta ako zjednodušenie pre drop vaping – kvapkacia metóda pomocou  RDA atomizérov. Na rozdiel od vášho typického sub-ohm tanku, kde je bavlny knôt nasiaknutý automaticky, squonk spôsob funguje trochu inak.

diagram squonkovacieho prístroja

Pre objasnenie RDA (Dripping method) – je spôsob kde si vaper vždy nakvapká na knôt svoj obľúbený e-liquid.

RDA atomizér , princíp

Tento spôsob používajú naozaj pokročilí vaperi a je všeobecne považovaný ako najlepší spôsob pre skvelé podanie chuti a dymu. Po pár šľukoch je knôt suchý a kvapkanie treba opakovať.

Mnohí vaperi považujú tento rituál za to pravé orechové ale pre niekoho môže byť neustále kvapkanie e-juice na knôt nepohodlný a časovo náročný... Tento problém čiastočne inovujú aj RDTA atomizéry ako kombinácia RDA a klasického RTA atomizéru s označením RDTA.

Najpopulárnejšie atomizéry týchto kategorií sú IJOY COMBO RDA, IJOY clearomizér Combo RDTA, GeekVape Peerless RDTA clearomizér

Postupne vznikol záujem ešte zjednodušiť tento spôsob a doplniť prístroj o nádrž prevažne veľkým objemom 8ml a viac a pridávať do odparovacej komory liquid jednoducho bez otvárania krytky atomizéra.

Ide o hybridný systém klasického priebežného vapovacieho spôsobu a RDA ( kvapkacieho) spôsobu.

Ako funguje squonkovací prístroj ?

Princíp atomizéra je totožný s RDA mechanizmom , avšak závit spojenia s atomizérom je dutý a prechádza ním prívod e-kvapaliny priamo ku knôtu atomizéra.

princíp Squonk atomizéra

Prívod e-liquidu je napojený na spravidla objemnú nádržku umiestnenú v tele mod gripu. Táto nádržka je konštruovaná z mäkčeného plastu a jej zatlačením cez otvor v tele mod gripu posuniete požadovaný objem e-liquidu do odparovacej komory atomizéra.

nádrž skquonku umiestnená v tele gripu

Ide o jednoduchý inovatívny  princíp ktorý ale dokáže rozšíriť vaperské obzory k nevídaným skúsenostiam.

Majte však na pamäti, že squonking si nevyžaduje len kúpu úplne nového mod gripu ale tiež špecifického squonk RDA atomizéra.

Squonking je inovatívna metóda pre pokročilých vaperov.

Hoci táto metóda je určite revolučná, vyžaduje si vaperské skúsenosti. Regulácia množstva liquidu záleží na šikovnosti používateľa a  pri nesprávnom zaobchádzaní si môžete spôsobiť značné problémy so znečistením či nebodaj popáleniny pri nesprávnom nadimenzovaní systému ( príliš veľký výkon pri malom odpore cievky).

Pozri jeden z najpopulárnejších squonkov Vandy Vape Pulse X. Nesporná výhoda tohoto prístroja je hlavne v tom, ža ide o fabricky odladený komletný kit pre squonkovanie.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

 
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.