Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

poštovné neplatíte!

pri objednávkach s hodnotou nad 60€

NOVINKY

arr34.12.2018 Vapor GIANT - GO ProfessionalNové RTA -čko , skvelý handling a skvelá cena! ... arr321.08 2018. Nové verzia Exceed Edge - Pod versionExceed Edge vs Exceed Edge Pod version Exceed Edge ešte poriadne nevychladla a už je tu jeho druhá... arr302.10.2018 DEVILKIN, skvelá náhrada za starý ALIENVýkon úžasných 225W v kombinácii s revolučným clearomizérom TFV12 PRINCE. Táto kompletná prinesie... arr309.10.2018 Vapor storm - nové mod gripyCelkový dojem týchto prístrojov podčiarkuje aj nekonvenčný farebný dizajn v štýle urban grafiti... arr319.09.2018 Nový full kit Smoktech SPECIES s BABY V  Nový kit Smoktech SPECIES predstavuje aj nový tank TFV8 BABY V2 ... arr3Nový firmware 2,0 pre eVic VTC mini Módny, sexi a neodolateľný Joyetech eVic-VTC Mini je ešte stále horúca novinka a už sa dočkal... arr325.04.2018 Joyetech Exceed Edge 650mAh -náhrada klasického fajčeniaExceed Edge... arr306.04.2016 Najlacnejšia elektronická cigaretaJomotech elektronická cigareta IEXPRES Pre tých čo chcú vaping najprv vyskúšať a neminúť pri tom... arr308.04.2016 neskutočná cena na iStick TC 100WiSmoka - Eleaf grip iStick TC 100W nadupaný grip so všetkými funkciami, navyše -... arr3DovolenkyVážení zákazníci, upozorňujeme na dovolenky v termíne od 24.6.2016-1.7.2016, proces vybavovania... arr3Letné dovolenky 2017Touto cestou upozorňujeme na dovolenky avizované na našej stránke - od 20.6.2017 do 3.7.2017 čerpáme... arr3Doručenie tovaru do VianocVážení zákazníci. Tovar objednaný do pondelka 21.12.2015 do 12:00 bude doručovaný do Vianoc. V... arr302.08.2018 Liqua MIX & GO - nové balenie  Nové balenie prémiového liquidu umožňuje výrazne zníženie nákladov na kúpu e-liquidu a navyše... arr322.08. 2018 nová séria aróm - Black Label od ImpérieNové, k dokonalosti vylepšené vynikajúce príchute od českej spoločnosti Imperia na miešanie... arr38.08.2016 eVic AIOEVIC -AIO all - in – one je koncepcia natoľko chytľavá a žiadaná, že v Joyetechu sa rozhodli tento... arr3Poznáte výhody jednorázoviek Milí vaperi, určite máte svoju obľúbenú elektronickú cigaretu a taktiež svoj obľúbený... arr35.5.2017 Báza (základ) LIQUA CRYSTALBáza (základ) LIQUA CRYSTAL pre svojpomocnú výrobu e-liquidu elektronických cigariet. Liqua reaguje... arr312.12.2016 Reakcia Liqua na nové smernice EU - nová rada eliquidov- NOVÁ RADA E-LIQUIDOV OD RITCHY - LIQUA Elements - NOVÁ RADA E-LIQUIDOV - VYLEPŠENÁ PÔVODNÁ... arr320.01.2016 Vaporizér elektronické "bongo" Vaporizér Dark Knight Honour Výnimočný inhalátor – vaporizér. Tento temný rytier si určite... arr310.07.2016 adapter na zvýšenie objemu Nautilus XChytrý Nautilus X však dokáže ešte viac. S novým 4 ml adaptérom pre tank clearomizéra môžete svoj... arr301.02.2016 Najuniverzálnejšiia sada elektronickej cigaretyTáto sada kompletnej elektronickej cigarety-továrenský set od Kangertechu určite vyrieši základnú... arr3Pre nových zákazníkov! Vitajte! už prvým nákupom získavate zľavu 2% pri ďalšiej objednávke a zároveň ste zaradení...

KONTAKTY

VAPEA s.r.o - Zdravé fajčenie
A.Kmeťa 11
budova hlavnej pošty II. poschodie
tel: 0903716843
fax: 903716843
vapeashop(a)gmail.com
pondelok - piatok 10,00 - 16,00

NAJPREDÁVANEJŠÍ

ANKETA

Videli ste tovar ktorý ponukame inde lacnejsie?

nie 68% ano 18% Ponuka neobsahuje produkt ktorý hľadám 4% cena nerozhoduje 10%

O E-CIGARETÁCH » Mýty a pravdy
Mýty a pravdy o elektronickej cigarete

vaping

elektronická cigareta

Hon Lik of Ruyan so svojim týmom Ruyan Group (Holdings) Limited si v roku 2005 dal elektronickú cigaretu patentovať a do výroby sa dostala v r. 2006.

Elektronická cigareta zaisťuje fajčiarovi jeho  zvyk držať v ruke cigaretu a vo väčšine prípadov aj jeho potrebnú dávku nikotínu ktorú je možné si zvoliť. Po doplnení hladiny nikotínu uspokojí svoje mozgové receptory a nemá tak už chuť na klasickú cigaretu.

Elektronická cigareta je revolučný prevrat v histórii fajčenia. Elektronické zariadenie obsahujúce high-end technológiu, ktorá premieňa tekutý e-liquid na vodnú paru , ktorá vyzerá ako dym z cigarety. Ide o čistú formu vdychovania , bez ďalších toxických splodín. Volitelná je pritom dávka nikotínu ktorý chce používateľ inhalovať.

Klasické fajčenie

„Fajčenie je zvyk, ktorý sa protiví oku, hnusí sa nosu, škodí mozgu, je to čierny dym, ktorého zápach pripomína dym z priepasti Styx“. (Jakub, anglický kráľ)

Už od dôb objavenia tabaku si ľudia viac a viac uvedomovali nebezpečenstvo cigariet.
Moderné vedecké výskumy dokazujú, že cigaretový dym obsahuje 4000 chemických substancií, stovky z nich škodia ľudskému telu a 25 nemocí priamo súvisí s týmito látkami,  obzvlášť s oxidom uhoľnatým, polycyklickým aromatickým uhlovodíkom a nitrosaminom, ktorý je považovaný za najviac karcinogénnu látku.
Počas 4-ročného medzinárodného jednania usporiadaného organizáciou WHO /Svetová zdravotnícka  organizácia/ boli stanovené zákony s cieľom zníženia onemocnení a úmrtí, spojených s použí vaním tabaku.

Príslušný úrad Svetovej zdravotníckej organizácie poukázal na to, že každý rok zomiera na následky fajčenia až 5 miliónov ľudí a v nasledujúcich 20-tich rokoch môžu čísla narásť až k 10 miliónom za rok. Pasívne fajčenie tiež znamená vážne ohrozenie pre ženy a deti.

Z tohto dôvodu sa mnoho krajín po celom svete snaží o vývoj nehoriacej cigaretovej náhrady.

Elektronické fajčenie - inhalovanie

Najväčšia výhoda elektronickej cigarety spočíva v tom, že nedochádza k spaľovaniu netvorí sa dym ale len vodná para. Pri potiahnutí sa pomocou atomizéra e-liquid mení na paru. Fajčiar teda nefajčí dym so škodlivinami ale iba paru, ktorá neobsahuje cca. 4 000 škodlivín[zdroj nižšie] žiadne karcinogénne dechty . 
Preto je neškodná pre pľúca človeka.

Áno, e-liquid môže obsahovať nikotín, teda vlastne drogu spôsobujúcu závislosť a vo vyšších davkach toxický jed.
Zvyčajne je náplň elektronickéj cigarety (e-liquid), zložený z propylenglykolu alebo Glycerolu, prípadne obidvoch. Obsahuje aromatické látky, zvyčajne potravinárske arómy. Všetky prísady musia splňovať prísne kritéria zdravotných neškodnosti. E-liquid môže obsahovať voliteľné množstvo nikotínu. Množstvo nikotínu sa obvykle uvádza v miligramoch na jeden mililiter, čo odpovedá približne desatinám percent (16 mg/ml = 1,6% objemových).

Áno, nikto netvrdí že elektronické fajčenie je zdravé a zdraviu prospešné.

Ide o neporovnatelnejšie zdravšiu alternatívu ku klasickému fajčeniu!

Elektronická cigareta dodáva telu len nikotín a neobsahuje ďalšie karcinogénne  a jedovaté látky, ktoré sú bežné v klasických cigaretách.

Elektronická cigareta nespôsobuje pľúcne ochorenia

Elektronická cigareta neobťažuje okolie fajčiara. Okolie netrpí pasívnym fajčením pretože fajčiar vydychuje z  pľúc prakticky čistú paru.

Elektronická cigareta  nikoho neobťažuje zápachom.

Elektronická cigareta nespôsobuje riziko požiaru.

Stop klebetám !

podľa predbežných štatistík ISI(mezinárodný statistický institut) a IAOS(mezinárodná štatisticka asociácia) už 11% fajčiarov na celom svete používa elektronickú cigaretu.
Toto je tŕňom v oku tabakovým monopolom. Taktiež to v niektorých krajinách, samozrejme, nepriaznivo ovplyvňuje výber dane s tabaku a alkoholu.
Preto sa (samozrejme s neoverených zdrojov) šíria "novinárske kačice" typu : vybuchla baterka v elektronickej cigarete, hrozí predávkovanie nikotínom atď...

Resumé

Táto moderná forma je  stále obľúbenejšia!

Ide o zdravšiu alternatívu ku klasickému fajčeniu!

Neobťažuje okolie a šetrí Vašu peňaženku!

Prajeme Vám mnoho spokojnosti s elektronickou cigaretou!

 

 

 

použité zdroje:

Literatúra
  1. ADAMKOVIČOVÁ, M. - TOMAN, R. - CABAJ, M.: Diazinon and cadmium acute testicular toxicity in rats examined by histopathological and morphometrical methods. In Slovak J. Anim. Sci., 2010, roč. 43, č. 3, s. 134-140.
  2. NOVÁK, M. et al.: O kouření. Praha. Avicenum 1980. 164 s.
  3. TOMIN, J.: Ako prestať fajčiť. Martin. Osveta 1990. 104 s. ISBN 80-217-0109-9.
Internetové zdroje
  1. RÁCZ, O. Fajčenie. [online].  [Cit. 2012-02-03]. Dostupné na:  www.ronnie.cz/c-547-Fajcenie.html
  2. doc. MVDr. Tatiana Kimáková, PhD. dostupné na: http://www.zdravie.sk/clanok/48175/cigaretovy-dym-zlozenie-a-vplyv-na-zdravie
  3. http://sk.wikipedia.org/wiki/Elektronick%C3%A1_cigaretaNÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV