Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

poštovné neplatíte!

pri objednávkach s hodnotou nad 60€

NOVINKY

arr34.12.2018 Vapor GIANT - GO ProfessionalNové RTA -čko , skvelý handling a skvelá cena! ... arr321.08 2018. Nové verzia Exceed Edge - Pod versionExceed Edge vs Exceed Edge Pod version Exceed Edge ešte poriadne nevychladla a už je tu jeho druhá... arr302.10.2018 DEVILKIN, skvelá náhrada za starý ALIENVýkon úžasných 225W v kombinácii s revolučným clearomizérom TFV12 PRINCE. Táto kompletná prinesie... arr309.10.2018 Vapor storm - nové mod gripyCelkový dojem týchto prístrojov podčiarkuje aj nekonvenčný farebný dizajn v štýle urban grafiti... arr319.09.2018 Nový full kit Smoktech SPECIES s BABY V  Nový kit Smoktech SPECIES predstavuje aj nový tank TFV8 BABY V2 ... arr3Nový firmware 2,0 pre eVic VTC mini Módny, sexi a neodolateľný Joyetech eVic-VTC Mini je ešte stále horúca novinka a už sa dočkal... arr325.04.2018 Joyetech Exceed Edge 650mAh -náhrada klasického fajčeniaExceed Edge... arr306.04.2016 Najlacnejšia elektronická cigaretaJomotech elektronická cigareta IEXPRES Pre tých čo chcú vaping najprv vyskúšať a neminúť pri tom... arr308.04.2016 neskutočná cena na iStick TC 100WiSmoka - Eleaf grip iStick TC 100W nadupaný grip so všetkými funkciami, navyše -... arr3DovolenkyVážení zákazníci, upozorňujeme na dovolenky v termíne od 24.6.2016-1.7.2016, proces vybavovania... arr3Letné dovolenky 2017Touto cestou upozorňujeme na dovolenky avizované na našej stránke - od 20.6.2017 do 3.7.2017 čerpáme... arr3Doručenie tovaru do VianocVážení zákazníci. Tovar objednaný do pondelka 21.12.2015 do 12:00 bude doručovaný do Vianoc. V... arr302.08.2018 Liqua MIX & GO - nové balenie  Nové balenie prémiového liquidu umožňuje výrazne zníženie nákladov na kúpu e-liquidu a navyše... arr322.08. 2018 nová séria aróm - Black Label od ImpérieNové, k dokonalosti vylepšené vynikajúce príchute od českej spoločnosti Imperia na miešanie... arr38.08.2016 eVic AIOEVIC -AIO all - in – one je koncepcia natoľko chytľavá a žiadaná, že v Joyetechu sa rozhodli tento... arr3Poznáte výhody jednorázoviek Milí vaperi, určite máte svoju obľúbenú elektronickú cigaretu a taktiež svoj obľúbený... arr35.5.2017 Báza (základ) LIQUA CRYSTALBáza (základ) LIQUA CRYSTAL pre svojpomocnú výrobu e-liquidu elektronických cigariet. Liqua reaguje... arr312.12.2016 Reakcia Liqua na nové smernice EU - nová rada eliquidov- NOVÁ RADA E-LIQUIDOV OD RITCHY - LIQUA Elements - NOVÁ RADA E-LIQUIDOV - VYLEPŠENÁ PÔVODNÁ... arr320.01.2016 Vaporizér elektronické "bongo" Vaporizér Dark Knight Honour Výnimočný inhalátor – vaporizér. Tento temný rytier si určite... arr310.07.2016 adapter na zvýšenie objemu Nautilus XChytrý Nautilus X však dokáže ešte viac. S novým 4 ml adaptérom pre tank clearomizéra môžete svoj... arr301.02.2016 Najuniverzálnejšiia sada elektronickej cigaretyTáto sada kompletnej elektronickej cigarety-továrenský set od Kangertechu určite vyrieši základnú... arr3Pre nových zákazníkov! Vitajte! už prvým nákupom získavate zľavu 2% pri ďalšiej objednávke a zároveň ste zaradení...

KONTAKTY

VAPEA s.r.o - Zdravé fajčenie
A.Kmeťa 11
budova hlavnej pošty II. poschodie
tel: 0903716843
fax: 903716843
vapeashop(a)gmail.com
pondelok - piatok 10,00 - 16,00

ANKETA

Videli ste tovar ktorý ponukame inde lacnejsie?

nie 68% ano 18% Ponuka neobsahuje produkt ktorý hľadám 4% cena nerozhoduje 10%

O NÁS » Vaping, čo je to?
Vaping je nový fenomén

Čo je vaping?

Vaping, nový fenomén modernej doby. Všade dookola môžeme pozorovať vaperov ( ľudí holdujúcim vapingu) s čudesnými prístrojčekmi ktoré si prikladajú k ústam a následne, s pôžitkom v tvári  vydychujú dymové obláčiky ...a zaujímavé tiež je, že to nezanecháva žiadnu pachovú stopu.


vaping v praxi

O čo vlastne ide? Ide o vaping.

Definícia vapingu:

Vdychovanie vodnej pary (inhalovanie) cez ústa prostredníctvom osobného vyvíjača pary (elektronické cigarety, inhalátory, vaporizéry).

Vodná para môže byť obohatená o rôzne arómy alebo účinné látky. Tento spôsob sa ujal vo svete hlavne ako alternatíva k fajčeniu, takže táto para býva obohatená o nikotín, ale toto už závisí od osobných preferencií vapera a on si sám určí čo, v akej koncentrácií a v akom množstve chce vdychovať.
Vaping je v prevažnej miere používaný ako  alternatíva k fajčeniu hlavne preto, že vaper inhaluje nikotín ako pri fajčení ale zároveň eliminuje nežiaduce javy:  zápach okolí, zápach z úst, žiadne cigaretové popáleniny, nebezpečenstvo z vyplývajúce z horiaceho procesu, žiadne špinavé popolníky, menšia pravdepodobnosť vzniku rakoviny a iných chorôb....a množstvo dalších.

Stručne povedané, vaping je názov pre použitie vyvíjačov pary. Tento proces zahŕňa aplikáciu tepla na kvapalinu, ktorý generuje paru. Užívateľ, ktorý sa nazýva vaper . Vaper dostane svoju dávku  nikotínu cez inhalovanie, takmer bez zápachu vo forme pary obohatenej nikotínom.

História vapingu.

Prvé prístroje sa objavili  viac ako pred polstoročím – v 60tych rokoch avšak išlo o statické stolové zariadenia ktoré neboli určené na prenosné nosenie všade so sebou.
Búrlivý rozvoj nastal až  vynálezom čínskeho lekárnika Hon Link, ktorý čerpal inšpiráciu zo smrti svojho otca... bola to prenosná elektronická cigareta , dnes ich už poznáme v rôznych modifikáciách a ich vývoj a popularita stále prudko pokračuje. Princíp týchto prenosných vyvíjačov pary je však založený na rovnakom základe.

Asi nikdy neskončí diskusia o tom, či vaping je bezpečný, alebo nie. No ani jedlo ktoré jeme, nie je 100% zdravé, nie?

Avšak, môžeme povedať - na základe rôznych štúdií - že vaping z prevažnej väčšiny zahŕňa nikotín, ale nie je tam žiadny tabak. Má svoju vlastnú formu dymu (para), a nie sú známe žiadne nežiaduce účinky na srdce a cievy. Expozícia nikotínu prostredníctvom pary nepredstavuje riziko pre verejné zdravie rovnakým spôsobom ako tabak. Neprichádza k inhalovaniu dechtu a spalín a tým nebezpečenstva zdravotných problémov, ktoré vedú k ochoreniam ako je rakovina...

A čo viac, nie sú žiadne ďalšie ohorky, žiadne sociálne stigmy, žiadny oheň ani plamene, žiadny popol, a v neposlednom rade je to výrazne lacnejšie ako klasické fajčenie...

Nie v tomto článku nejde o to aby sme niekoho nahovárali na vaping. Ak ste nefajčiar vôbec stým nezačínajte. Prirodzené je dýchať čistý vzduch.

Ale ak ste fajčiar, smelo vyskúšajte moderný, zdravší a lacnejší spôsob...